Design

LUMION ‘da Mimari Animasyon UYGULAMASI Free Download

What you’ll learn

 • LUMION ‘da V-RAY kalitesinde render almak
 • 3ds Max’te sahneyi hazırlamak
 • Animasyonun temel ilkeleri
 • Lumion’da etkili render teknikleri
 • Kamera hareketinin püf noktaları
 • CV ve Portfolyo Nasıl Hazırlanır?

Requirements

 • İçerisinde Lumion 9 veya üzeri bir sürümün yüklü olduğu bir bilgisayar

Description

LUMION ‘da Mimari Animasyon UYGULAMASI.*İndirim kodları için Linkedin hesabıma bakabilirsiniz: mimaremretimur

LUMION ‘da VRAY kalitesinde render almak- “SAHİL ANİMASYONU”

SketchUp veya 3DS Max yazılımlarında projenizi modelliyor, yüzlerce hazır objeyi ve malzemeyi internette arayarak vakit harcıyor, bu objelerle yavaşlamış olan sahneniz V-Ray tarafından saatler boyu render ediliyor ve üstelik maalesef orataya çıkan şey içinize sinmiyor… 15 Yıllık bir mimar olarak benim daha iyi bir fikrim var: LUMION kullanın.

1-Çok daha hızlı bir arayüzü vardır ve eski bilgisayarlara göre kendisini otomatik olarak kolaylaştırır.

2-İçerisinde ücretsiz yüzlerce insan-hayvan modeli vardır, üstelik animasyonlu!

3-İçerisinde ücretsiz yüzlerce ağaç, çalı, çim modeli vardır, üstelik animasyonlu! Yani devamlı salınan, hışırdayan yapraklar…

4-İçerisinde ücretsiz yüzlerce iç mekan hazır obje vardır, üstelik malzemelerini arama bulma derdi yok. Hazır malzemeli, renk seçenekli hazır objeler sizi bekler.

5-Trafik lambası, otomobil, bisiklet, bina, villa, yol işareti, bayrak… gibi objeler de yine ücretsiz, yine renk seçenekleri ile, yine hazır malzemeli bir şekilde sahneyi ağırlaştırmadan konur.

6-Dev bir hazır malzeme kütüphanesi vardır. Yansıma, bump, geçirgenlik, eskime ayarları hazır yapılmış malzemeler düşünün…

7-Işık ayarları için kuantum fiziği bilmeniz gerekmez. Render ayarlarının içinde kaybolmazsınız, hazır ayarları vardır ve bir çocuk bile kullanır.

8-Render saatler içinde değil, saniyeler içinde biter ve üstelik sürpriz de olmaz çünkü final sahneyi en baştan sizin yerinize Lumion tahmin eder.

9-En önemlisi de tasarımcılar V-Ray‘in işini bitirmesini beklerken Lumion sizin yaratıcı fikirlerinizi bekler. Sizi bekleyen bir programı öğrenmek istemez misiniz? 

Aceleniz varsa doğru yerdesiniz!

Bir programı karşımıza alıp komutlarını ezberlemek değil de örnek bir proje üretmek daha öğreticidir. Siz de mi öyle düşünüyorsunuz?

Gerçekçi malzeme vermek, Bitki örtüsü ve insan gibi objeleri gerçekçi yerleştirmek ve en önemlisi SİNEMA KALİTESİNDE KAMERA HAREKETLERİ, tek derste!

3D Studio Max,  SketchUp, Cinema 4D gibi programlarda bir şekilde modelleme yapabiliyor ama hızlı ve kaliteli render almak ile ilgili problemler yaşıyorsanız, bu ders tam size göre! Belirli bir düzeyde render alabiliyor ama çalışmanızın ne gibi sorunlara sahip olduğunu bir türlü kestiremiyorsanız da öyle çünkü kaliteli bir görselin sahip olması gereken temel kriterleri konuşmaya devam ediyoruz.

Basit bir render alma işlemi için kuantum fiziği bilmeniz ve sıradan bir animasyon için sinemacılık bilmeniz gerekmiyor. Hızlı, pratik, ideal teknikleri konuşmanın zamanı geldi. Vray’de olduğu gibi, matematik, fizik, optik profesörü olmanız gerekmiyor. Ortaya çıkan işin içinize sinmesi için biraz zevk ve estetik duyarlılığa sahip olmanız ve bu derslerdeki püf noktaları bilmeniz yeterli.

KALİTELİ RENDER ALMANIN KURALLARI başlıklı dersimizde herhangi bir programa girmeden temel ilkeleri konuşmuştuk. Artık teoriden pratiğe geçiyoruz; render işini uzmanına bırakıyoruz: LUMION.

Lumion kullanarak etkili görseller hazırlayabilirsiniz. Bu dersin size bir şeyler katması için temel düzeyde 3D bilmeniz yeterli. Hazırlanmış modellerin Lumion için uygun hale getirilmesinden başlayarak ağaç, insan, manzara, peyzaj ögeleri ekleyeceğiz, kaliteli bir render için kritik ayarları yapacağız ve final animasyon haline getirmiş olacağız. Artık çok kolay ve hızlı!

Tüm bu kursu anlayarak tamamlamış olan öğrenci ise konuya hakim olacak, CV’sine güvenle istediği notu düşebilecek.

Bu uygulamalı dersler sayesinde, anlatılanlar teorik seviyede kalmayacak, örnekler ve uygulamalar ile pekişmiş olacak.

Ders, üç ayrı program üzerinden yürüyecek ama bunları öğrencinin bilmesi şart değil. Yani bu ders sadece bir Lumion render dersi olmanın dışında 3D Studio Max ve Photoshop ile dirsek temasını da bünyesinde barındırıyor. Böylece bir kursta üç programı konuşmuş olacağız.

Mimar, Yazar ve yirmi yıllık sinefil olarak estetik, görsellik, tasarım tecrübelerimi bu işin heveslisi ile paylaşmaya karar verdiğimden beri mimarlara, sinemacılara, fotoğrafçılara görselleme dersleri veriyorum. İşi uzmanına bırakın…

Soru ve görüşlerinizi dikkatle dinliyor olacağım.

Bu kurstan faydalanabilmeniz için içerisinde Lumion 9 ve üstü bir sürüm yüklü bir bilgisayar yeterlidir.

Ne duruyorsunuz? Derslerimizin fragmanlarına göz atın ve hoşunuza giden sahnenin uygulamalı eğitimini sepetinize ekleyin.

-Bu kurs yeni güncellemeler ve ek dersler ile devamlı büyümektedir.

***

EĞİTİMLERİMDEN FAYDALANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN TAVSİYELER:

Şunu belirtmek isterim ki bu eğitimler hiç bilmeyen, az bilen ve çok iyi bilen herkese bir şeyler katabilecek şekilde tasarlandı. O yüzden hiçbir meslek grubu ve tecrübe seviyesi için vakit kaybı olmayacaktır. Bu Udemy sayfam A’dan Z’ye bir Tasarım okulu olsun istedim.

Tasarım ve modellemeyi baştan sona öğrenmek için “A’dan Z’ye AutoCAD Eğitimi” ve “3ds Max ile A’dan Z’ye Modelleme” eğitimlerim var.

Tasarımınız hazır, şimdi “V-Ray’de Gerçekçi Material Hazırlamak” eğitimi ile gerçekçi malzemeler hazırlayın, “V-Ray Three Point Lighting” ve “V-Ray’de İç Mekan Render” ile V-Ray öğrenerek V-Ray’de gerçekçi render’lar alın.

Belki de endüstriyel tasarım yapıyorsunuz; tasarımlarınızı en iyi biçimde nasıl sunacağınızı öğrenmek istemez misiniz? “Endüstriyel Tasarım” eğitimime göz atınız…

Zamanınız kısıtlı ise sürat canavarı Lumion ile tanışın; “A’dan Z’ye Lumion Eğitimi” yalnızca Türkçenin değil dünyanın en kapsamlı Lumion eğitimidir.

Evet sevgili Mimarlar, “Mimarlıkta Photoshop” eğitimi ile aldığınız render’ı editleyin.

Yeterli olmadı mı? Lumion uygulama eğitimleri ile Lumion tekniğinizi geliştirin;

Mesela Peyzaj Mimarları “LUMION ‘da Mimari Render-UYGULAMA” eğitimime göz atabilir.

Animasyon öğrenmek isteyen içinse üç eğitimim var; “LUMION ‘da Animasyon ve Render”, “LUMION ‘da Mimari Animasyon UYGULAMASI” ve “Lumion’da Tanıtım Filmi Hazırlamak”

Ya da belki de “Lumion’da Gerçekçi Malzeme Hazırlamak” eğitimim ile özellikle malzeme konusuna eğilmek istiyorsunuz…

Dış mekân render geliştirmek isteyen Mimarlar “LUMION ‘da Render- KIŞ SAHNESİ UYGULAMASI” eğitimime, “LUMION ‘da Mimari Render-UYGULAMA” eğitimime veya “LUMION ‘da Mimari Dış Mekân-UYGULAMA” eğitimime göz atabilir.

Hazırladığınız görseller içinize bir türlü sinmiyorsa problemin ne olduğunu birlikte analiz edebileceğimiz “MİMARİDE ETKİLİ GÖRSELLEME” ve “Kaliteli Render Almanın Kuralları” eğitimlerime göz atabilirsiniz. Bakalım sunumlarınızdaki problem neymiş…

İç Mimarlar özellikle “LUMION ‘da V-Ray kalitesinde render almak- İÇ MEKAN” ve “Lumion’da İç Mimarlık” eğitimlerime göz atmalı. Belki iç mekan için V-Ray dışı bir alternatif arıyorsunuzdur.

Harika, elinizde çalışmalarınız ve tecrübeniz var. Öyleyse artık CV ve Portfolyo hazırlamanın zamanı geldi: “CV ve Portfolyo Nasıl Hazırlanır?”

Gördüğünüz gibi hazırlamış olduğumuz eğitim arşivinde tüm tasarım, modelleme, görselleme problemleri için çözümler ve eğitimler bulunuyor.

Durmayın, 3D okulumda önizlemelere bir göz atın.

ins: emretimur

Who this course is for:

 • Mimarlar, İç Mimarlar, Peyzaj Mimarları
 • Öğrenciler
 • Tasarımcılar
 • Sinemacılar
 • Fotoğrafçılar

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button

AdBlocks

Turn off the ad blocker