Design

Kaliteli Render Almanın Kuralları (3ds Max, Lumion, C4D. vb)

What you’ll learn

 • Etkili ve Realistik Render Teknikleri
 • 3D kompozisyondaki püf noktalar
 • Mimari ve eleştirel bir göz nasıl edinilir
 • Kusurlu bir görselin eksikleri nasıl tespit edilir
 • Renk, ahenk, ışık, detay, çizgi, paralellik gibi ögeleri görsellerde kullanmak
 • Her 3D program için geçerli ortak incelikler
 • Sinematografik bakış
 • CV ve Portfolyo Nasıl Hazırlanır?

Requirements

 • Merak, heves ve gelişme isteği

Description

Kaliteli Render Almanın Kuralları (3ds Max, Lumion, C4D. vb). *İndirim kodları için Linkedin hesabıma bakabilirsiniz: mimaremretimur

Mimari tasarımın pek çok biçimi ile on beş yılı aşkın süredir uğraşan bir mimar ve sanatçı olarak mesleki bilgi birikimimden, sinema düşkünlüğümün getirdiği görsel duyarlılıktan, yazarlığın verdiği duygu yükleme işinden süzülenleri bir derste toparlamaya çalıştım.

Kaliteli render almak için bilinmesi elzem olan bütün anahtar kavramlar tek derste… 3D Studio Max, Lumion, Cinema 4D, SketchUp gibi programların hangisini kullanıyor olursanız olun, anahtar kavramları bilmeden iyi render almanız mümkün olmayacaktır. Kritik birkaç ayarlama ile çalışmalarınız çok daha etkili hale gelecektir. Detaylı anlatım ile A’dan Z’ye temel bir başucu kaynağı. Bu dersi aldıktan sonra çalışmalarınıza farklı bir gözle bakacaksınız.

Kaliteli render almak için kilit kavramlar

Çalışmalarınıza bakıyor, bir şeylerin eksik olduğunu hissediyor fakat isim veremiyor musunuz? Önünüze aldığınız bir render hakkında yorum yapamıyor musunuz? Hangi altın dokunuşla, hazırlamış olduğunuz görselin fotoğraf kalitesine gelebileceği hakkında fikriniz yok mu? Bu ders, temel düzeyde 3D bilgisi olan herkes için!

Artık hangi programı kullandığınızın önemi azalıyor. Doğru programın doğru düğmesine basmanın önemi azalıyor. Ortak bir estetik kurgu, ortak fotoğrafçılık teknikleri ve ışıklandırma yöntemleri var. Bunun farkında olmak demek, sadece render programlarında değil tüm görsel sanatlarda avantaja ve farkındalığa sahip olmak demek.

Yeni başlayandan, eğitmene kadar bu ders her düzeye bir şeyler verecektir. Fotoğrafçılık, Mimarlık, Render ve Modelleme birikimimin arka planı ile bir çalışmaya hangi gözle bakılır, nasıl yorumlanır hakkında altın ipuçlarını derlemeye çalıştım.

Sinemacılık, oyun tasarımı gibi alanlarda çalışan sanatçıların da istifade edebilecekleri biçimde bir anlatım yolu izledim. Böylece falanca programın falanca alanda nasıl kullanılacağı değil, temel görsel estetik tasarım ögelerini öğrenmiş olacağız.

Bu kurstan faydalanmış iseniz kardeş kurs sizi bekliyor:

“MİMARİDE ETKİLİ GÖRSELLEME”

***

EĞİTİMLERİMDEN FAYDALANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN TAVSİYELER:

EĞİTİMLERİMDEN FAYDALANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN TAVSİYELER:

Şunu belirtmek isterim ki bu eğitimler hiç bilmeyen, az bilen ve çok iyi bilen herkese bir şeyler katabilecek şekilde tasarlandı. O yüzden hiçbir meslek grubu ve tecrübe seviyesi için vakit kaybı olmayacaktır. Bu Udemy sayfam A’dan Z’ye bir Tasarım okulu olsun istedim.

Tasarım ve modellemeyi baştan sona öğrenmek için “A’dan Z’ye AutoCAD Eğitimi” ve “3ds Max ile A’dan Z’ye Modelleme” eğitimlerim var.

Tasarımınız hazır, şimdi “V-Ray’de Gerçekçi Material Hazırlamak” eğitimi ile gerçekçi malzemeler hazırlayın, “V-Ray Three Point Lighting” ve “V-Ray’de İç Mekan Render” ile V-Ray öğrenerek V-Ray’de gerçekçi render’lar alın.

Belki de endüstriyel tasarım yapıyorsunuz; tasarımlarınızı en iyi biçimde nasıl sunacağınızı öğrenmek istemez misiniz? “Endüstriyel Tasarım” eğitimime göz atınız…

Zamanınız kısıtlı ise sürat canavarı Lumion ile tanışın; “A’dan Z’ye Lumion Eğitimi” yalnızca Türkçenin değil dünyanın en kapsamlı Lumion eğitimidir.

Evet sevgili Mimarlar, “Photoshop’ta Post-Production” eğitimi ile aldığınız render’ı editleyin.

Yeterli olmadı mı? Lumion uygulama eğitimleri ile Lumion tekniğinizi geliştirin;

Mesela Peyzaj Mimarları “LUMION ‘da Mimari Render-UYGULAMA” eğitimime göz atabilir.

Animasyon öğrenmek isteyen içinse üç eğitimim var; “LUMION ‘da Animasyon ve Render”, “LUMION ‘da Mimari Animasyon UYGULAMASI” ve “Lumion’da Tanıtım Filmi Hazırlamak”

Hazırladığınız animasyonları ham haliyle sunamazsınız. Bir video kurgu programı ile müzik vs ekleyerek etkili bir görsel sunum haline getirebilirsiniz. After Effect içinde kaybolmayın, çok daha basit ve pratik bir program için eğitimim var: “A’dan Z’ye Movavi Video Editor”

Ya da belki de “Lumion’da Gerçekçi Malzeme Hazırlamak” eğitimim ile özellikle malzeme konusuna eğilmek istiyorsunuz…

Dış mekân render geliştirmek isteyen Mimarlar “LUMION ‘da Render- KIŞ SAHNESİ UYGULAMASI” eğitimime, “LUMION ‘da Mimari Render-UYGULAMA” eğitimime veya “LUMION ‘da Mimari Dış Mekân-UYGULAMA” eğitimime göz atabilir.

Hazırladığınız görseller içinize bir türlü sinmiyorsa problemin ne olduğunu birlikte analiz edebileceğimiz “MİMARİDE ETKİLİ GÖRSELLEME” ve “Kaliteli Render Almanın Kuralları” eğitimlerime göz atabilirsiniz. Bakalım sunumlarınızdaki problem neymiş…

İç Mimarlar özellikle “LUMION ‘da V-Ray kalitesinde render almak- İÇ MEKAN” ve “Lumion’da İç Mimarlık” eğitimlerime göz atmalı. Belki iç mekan için V-Ray dışı bir alternatif arıyorsunuzdur.

Harika, elinizde çalışmalarınız ve tecrübeniz var. Öyleyse artık CV ve Portfolyo hazırlamanın zamanı geldi: “CV ve Portfolyo Nasıl Hazırlanır?”

Gördüğünüz gibi hazırlamış olduğumuz eğitim arşivinde tüm tasarım, modelleme, görselleme problemleri için çözümler ve eğitimler bulunuyor.

İnstagram: emretimur

Who this course is for:

 • Mimarlar
 • Tasarımcılar
 • Fotoğrafçılar
 • Mühendisler
 • Sinemacılar
 • Grafikerler

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

AdBlocks

Turn off the ad blocker