IT & Software

Java Programlama 1

What you’ll learn

  • robot
  • kontroller
  • plc
  • ardunio

Requirements

  • robot programlama

Description

Java Programlama 1. Arduino kolay kullanımlı donanım ve yazılıma dayanan açık kaynak kodlu elektronik bir platformdur.” cümlesi ile bize kendisini tanıtan Arduino vaat ettiği gibi donanım ve yazılımı ile birlikte temel elektronik ve programlama bilgileri ile bizlere hızlı bir şekilde prototipleme yapabilme imkanı sunmaktadır.

Geliştirilme sürecinde Processing ve Wiring platformlarından etkilenmiştir ve bunun sonucu olarak Arduino elektronik ve programlama temelleri olmadan öğrencilerin kolay bir şekilde prototipleme yapabilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Arduino yazılım platformu Java programlama dili ile geliştirilmiş platform bağımsız bir yazılımdır. Bu yazılım kullandığı Arduino programlama dilinde Processing’de olduğu gibi C ve C++ dillerinde kullanılan söz dizimi kullanılmıştır. Bu söz dizimini daha önce kullanan bir dil ile çalışmış kişiler kolaylıkla arduino ortamına alışmaktadır.

Arduino kartı ve yazılımı ile çeşitli devre elemanlarını çalıştırıp durdurabiliriz ve aynı zamanda devre elemanlarından geri dönüş değerleri okuyup yorumlayabiliriz. Ayrıca iletişim protokolleri ile bağlı olduğu bilgisayar veya diğer kartlar ile haberleşmelerini de sağlayabiliriz.

Arduino’nun kendisini tanıtırken kullandığı başka bir slogan ise açık kaynak kod – özgür donanımdır. Tamamen açık kaynaklı olması Arduino’nun popülerleşmesinde önemli bir yere sahip. Çünkü bu sayede hem kullanıcıların Arduino’ya erişimi maliyetleri düşerken hemde kullanıcı ihtiyacına göre Arduino’yu geliştirebilmektedir. Arduino bir G/Ç kartı ve Processing/Wiring dilinin bir uygulamasını içeren geliştirme ortamından oluşan bir fiziksel programlama platformudur… Arduino kartlarında programlama için harici bir programlayıcıya ihtiyaç duyulmaz,

çünkü karttaki mikrodenetleyiciye önceden bir bootloader programı yazılıdır. En temel konulardan başlayarak Arduino programlama kursunu sizler için hazırladım. Tek tek açıklama ve döküman desteği… Ayrıca çeşitli dillerde Arduino programlama ve proje geliştirme…Temel seviyeden ileri seviyeye doğru programlama. Projeler geliştirme. Ezbere değil, mantığını anlayarak ve çözerek kodlama öğrenme. mBlock ve Visuino ile görsel programlama. Python programlama. Raspberry Pi programlama. Faydalı olması dileği ile…Kolay gelsin.

Who this course is for:

  • mühendis

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button

AdBlocks

Turn off the ad blocker