Finance & Accounting

Hisse Hedef Fiyat Belirleme ve Hisse Değerleme

What you’ll learn

  • Bu eğitim seti ile hedef fiyat belirlemeyi öğreneceksiniz.
  • Sıfır maliyet ile hisse değerleme yapılabilecek ve kendi excel tablonuzu geliştireceksiniz.
  • Eğitimin sonunda 4 farklı bilanço inceleme tablosunu indirebileceksiniz. Her bilanço için ayrı ayrı dizayn edilmiştir.
  • Veri kaynaklarını adresleri ile birlikte öğreneceksiniz. Böylelikle en doğru ve en hızlı verinin nereden temin edildiğini öğrenmiş olacaksınız.
  • EXCEL DOSYALARI ROE YÖNETİMİ DERSİNDE EKLİDİR.
  • Burada yapılan bilgilendirmelerin tümü yatırım tavsiyesi içermez, varsayımlar üzerine yapılan senaryolardır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Requirements

  • Sadece gerekli alanları doldurarak otomatik hesap ve hedef fiyat analizi yapabileceksiniz
  • Deneyim gerekmez, her şeyi sıfırdan öğreneceksiniz
  • EXCEL DOSYALARI ROE YÖNETİMİ DERSİNDE EKLİDİR.

Description

Hisse Hedef Fiyat Belirleme ve Hisse Değerleme. Bu eğitim sizlere bir hissenin temel ve bilanço verilerine bakarak değerleme yapma imkanı sağlamaktadır. Bu eğitimde değişik yöntemlere göre değerleme nasıl yapılır, prim potansiyeli nasıl hesaplanır, hedef fiyat nasıl bulunur gibi kavramlar gösterilmiştir. Eğitimin sonucunda kendi tablonuzu rahatlıkla oluşturabilecek ve kendi derlemenizi yaparak kendi yatırımınıza yön vermiş olacaksınız.

Potansiyeli olan hisseleri rahatlıkla tespit edebilecek pahalı yada riskli hisseleri belirleyerek kendinizi koruma altına alabileceksiniz. Eğitimde her yatırımcının bilmesi gereken en önemli çarpanlara yer verilmiş olup ekstra açıklamalar yapılmıştır. Formüller net şekilde belirtilmiş ve ana verilerin hangi kaynaklardan çekileceği net olarak belirtilmiştir. Formüllerin daha net anlaşılabilmesi için örneklemeler yapılmıştır.

En basit anlatım dili kullanılmış ve daha önce bu sistem kullanılarak yapılan değerlemelerin sonuçları tarihleri birlikte twiter sayfası üzerinde gösterilmiştir. Yapılan sistemin sağlıklı çalıştığı net olarak görülmüştür. Eğitimde alacağınız bilgileri excel tablosunda birleştirerek güze bir veri sistemi oluşturabilir ve çoklu değerleme yöntemlerini harmanlayarak ortalama hedef fiyat çıkarabileceksiniz.

Bu da sizlere en kısa sürede ve pratik bir şekilde değerleme yapma imkanı sağlayacaktır. Kendi sisteminizi oluşturduğunuzda kimseden hisse tüyosu yada hisse bilgisi almak zorunda kalmadan değerlemenizi yapabileceksiniz. Daha sonra videolarını paylaşacağım teknik analiz eğitimlerimiz ile birlikte kendinizi bu alanda geliştirme imkanına sahip olabileceksiniz. Böylelikle bu alanda ilerleme kat ederek zarar etme olasılığınızı en aza indirebilme imkanına sahip olabileceksiniz.

AYIRCA EĞİTİMDE BAHSİ GEÇEN DEĞERLEMERDEN OLUŞTURULMUŞ EXCEL TABLOSU İNDİREBİLECEKSİNİZ.

Burada yapılan bilgilendirmelerin tümü yatırım tavsiyesi içermez, varsayımlar üzerine yapılan senaryolardır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Who this course is for:

  • Borsa meraklıları, analiz severler, fiyat analizi ve değerleme yapanlar, hedef fiyat belirlemek isteyenler

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button

AdBlocks

Turn off the ad blocker