IT & Software

F5 BIG-IP LTM ile Load Balancer Kursu

What you’ll learn

 • F5 BIG-IP Local Traffic Manager (LTM) Kurulumu
 • F5 BIG-IP Local Traffic Manager (LTM) Yönetimi
 • Proxy Mimarisi
 • Load Balancer Temelleri
 • Load Balancing Method’ları
 • F5 Web Trafik Yük Dengeleyici

Requirements

 • Temel Sistem ve Network Bilgisi Gereklidir.
 • Cisco CCNA Network Eğitimi Almış Olmanızı Tavsiye Ederim.

Description

F5 BIG-IP LTM ile Load Balancer Kursu. Bu eğitime katılmak için temel düzeyde sistem ve network bilgisi gerekir. En az Cisco CCNA Network Eğitimi almış olmanızı tavsiye ederim.

Bu eğitimde neler öğreneceksiniz?

Bu eğitimide F5 BIG-IP Ürün Çözümlerini, Proxy Mimarisini, F5 BIG-IP Local Traffic Manager (LTM) Virtual Edition versiyonunun kurulumunu, F5 BIP-IP cihazı üzerindeki local trafik yapılandırmasını, F5 BIG-IP Source NAT’ı, Load Balancing Methodlarını, F5 BIG-IP cihazı ile trafik akış davranışlarını nasıl manipüle edebileceğinizi, F5 BIG-IP High Availability yapılandırmasını, F5 BIG-IP Teknolojilerini, Cihaz yönetimi ve bakımı gibi daha bir çok konuyu öğreneceksiniz.

Bu eğitimi tamamladığınızda F5-BIG-IP cihazını rahatlıkla kurabilir ve yönetebilir duruma geleceksiniz. Ayrıca bu eğitim sayesinde F5 sertifikaları da rahatlıkla alabilir düzeye geleceksiniz.

Lab uygulamalarını VmWare Workstation ve VmWare ESXi üzerinde yapacağız, nasıl kurulum yapacağınızıda detaylı olarak eğitim içerisinde sizlere anlatacağım. VmWare tarafında bilginiz yoksa eğittimlerim arasında VmWare Sanallaştırma Temel Eğitimini ücretsiz alabilirsiniz.

Bu eğitimi sektördeki 24 yıllık deneyimlerim ile sizlere en iyi şekilde aktarmaya çalıştım. Eğitimi hazırlarken ben çok keyif aldım, sizilerinde keyif alarak izleyeceğinizden hiç şüphem yok. 

Sizlere en iyi ses  kalitesini sunabilmek için çekimleri yaparken kaliteli bir mikrofon  kullandım.

Videoları Auto modda izlerseniz ekran çözünürlüğünüz ve internet hızınız yeterli ise 1080P olarak izleyebilirsiniz.

****************

A basic level of system and networking knowledge is required to attend this training. I recommend that you have at least Cisco CCNA Network Training.

What will you learn in this training?

In this training, F5 BIG-IP Product Solutions, Proxy Architecture, F5 BIG-IP Local Traffic Manager (LTM) Virtual Edition version installation, local traffic configuration on F5 BIP-IP device, F5 BIG-IP Source NAT, Load Balancing Methods, You will learn how to manipulate traffic flow behavior with F5 BIG-IP device, F5 BIG-IP High Availability configuration, F5 BIG-IP Technologies, Device management and maintenance.

When you complete this training, you will be able to easily install and manage the F5-BIG-IP device. In addition, thanks to this training, you will be able to get F5 certificates easily.

We will make Lab applications on VmWare Workstation and VmWare ESXi, I will tell you how to install in detail in the training. If you are not familiar with VmWare, you can get the VmWare Virtualization Basic Training for free among my trainings.

I tried to convey this training to you in the best way with my 24 years of experience in the sector. I had a lot of fun while preparing the training, I have no doubt that you will enjoy watching it too.

In order to offer you the best sound quality, I used a quality microphone while shooting.

If you watch videos in Auto mode, you can watch them in 1080P if your screen resolution and internet speed are sufficient.

Who this course is for:

 • IT Manager
 • Network Uzmanları
 • Network Mühendisleri
 • Sistem Uzmanları
 • Data Center Uzmanları
 • Bilişim Teknolojileri Danışmanları

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

AdBlocks

Turn off the ad blocker