Design

3d’s Max ile A’dan Z’ye Karakter Animasyonu

What you’ll learn

  • Kurs sonunda kendinize demo hazırlayıp stüdyolara başvuru yapabilecek düzeye geleceksiniz
  • Karakter animasyonunu sektörden bir çalışanın gözünden anlatacağım
  • Body mechanic,acting üzerine pratikler yapıp çalışma şeklimi sizlerle paylaşacağım
  • Sıfırdan bile başlasanız yalın,sade ve sonuca odaklı anlatım ile herşey daha basit olacak
  • Her yaptığım kısmı neden sonuç ile açıklayarak animasyonun mantığını kavrayacaksınız

Requirements

  • Animasyon bilgisi gerekmez, sıfırdan başlayarak profesyonel düzeye kadar ilerleyeceğiz
  • Autodesk 3d’s Max programı

Description

Selam animatör ! 3d’s Max ile A’dan Z’ye Karakter Animasyonu

Bu eğitim serisinin en büyük amacı animasyonu sektörden bir animatörün gözünden öğrenmeniz.Bunun artısı şu şekilde olacaktır,öncelikle birçok aracı pratik ve hızlı şekilde kullanmak,sonuca odaklı çalışma yöntemi geliştirmek.Animasyon mantığından başlayıp acting (oyunculuk) seviyesine gelene kadar bildiğim herşeyi aktarmaya çalışacağım.Anlatımı olabildiğince anlaşılır ve net bir şekilde,her alıştırmayı birkaç tane örnek ile hem kullanım yerlerini gösterip hem yapılışını uygulamalı olarak anlatacağım.

Türkiye’de animasyon kurslarının yada okulların yeteri kadar sektöre odaklı eğitim verdiğini düşünmüyorum bu eğitim setinin okulların ve kursların eksikliğini tamamıyla kapatacağına inanıyorum.Özellikle üniversitede öğretilen animasyon dersleri mezun olduktan sonrasında sadece havada kalan bilgiden ibaret oluyor.Bu yüzden 7 yıllık tecrübe ile olabildiğince sektöre hazırlayacak şekilde dersleri hazırlamaya çalıştım.Derslerin ardından yüklediğim kaynak dosyalarıyla birlikte yapılan eğitimi kendiniz uygulayacak ve tariflerime uyduğunuz sürece çok çabuk yol katedeceğinize inanıyorum.

Sizden istediğim yaptığımız projeleri çeşitlendirmeniz ve kendinize en az 30 sn en fazla 1 dk uzunluğunda olacak bir demo hazırlamanız.Yaptığınız demo ile stüdyolara başvuruda bulunun ve ardından sonucu kendiniz gözün,biz sizi ararızdan hemen gelin başlayına uzanan bir süreç olacak,yeter ki olabildiğince pratikleri çoğaltın.

Lise mezunusunuz ama animasyona ilginiz mi var ? Üniversitede Çizgi film animasyon okuyorsunuz ama verim alamıyor musunuz ? Mezun olunca ne yapacağım,nasıl iş bulacağım endişeniz mi var ? Yada sadece ikinci bir meslek edinmek mi istiyorsunuz ? Bu eğitim seti çokça pratik yaparak hiç bilmeseniz bile kendinizi geliştirmenize olanak sağlayacak ! En yalın şekilde animasyonu en temelden başlayıp profesyonel düzeye kadar anlatıyor olacağım…

Derslerde görüşme üzere !

Who this course is for:

  • Animasyona meraklı,Çizgi film animasyon öğrencileri ve yeni mezunlar,alternatif iş ve sektör arayışında olanlar

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button

AdBlocks

Turn off the ad blocker